Każde spotkanie zespołu – czy jest to impreza integracyjna w biurze, sali konferencyjnej, czy podczas wspólnych wyjazdów – jest ważnym krokiem w procesie jego integracji.
Przedstawiamy Państwu kilka przykładowych scenariuszy takich spotkań – od prostych, nie wymagających czasu, sprzętu i wysokiego budżetu do rozbudowanych, oryginalnych programów.
Znakomite na każdą porę roku, zwłaszcza, gdy za oknem deszcz i zawierucha…
Organizujemy zajęcia m.in. w oparciu o cztery podstawowe filary dobrze działającego zespołu, a są to:
1. Poznanie się
2. Komunikacja
3. Zaufanie
4. Współpraca
Nasze zajęcia, uczą współpracy i pokazują jej ogromna wartość – uczestnicy wcielają się np. w role pracowników fabryki słodyczy, którzy maja za zadanie wprowadzić na rynek nowy produkt, wypromować go, znaleźć odpowiednich dostawców a także zorganizować sprzedaż i dystrybucję towaru. Innym razem tworzą ekipy budowlane i zespoły konstrukcyjne aby wspólnie zaprojektować i wybudować budynek, oczywiście po uprzednim zakupie działki i zdobyciu materiałów budowlanych...
Proponujemy różnego rodzaju zajęcie w terenie, mające na celu wzajemne poznanie się uczestników, rozwijanie komunikacji, podejmowanie decyzji, a wszystko to w atmosferze wspólnej zabawy. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. gry w stylistyce Średniowiecza czy Władcy Pierścieni, proste gry terenowe oparte na mapach do biegów na orientację a także skomplikowane gry scenariuszowe (np.„Kod Dostępu”) trwające od kilku godzin do kilku dni.
W konstruowaniu scenariuszy zajęć wykorzystujemy techniki linowe, speleologię i wspinaczkę*( przy zachowaniu międzynarodowych standardów IRATA); niektóre gry mogą uwzględniać również wykorzystanie jachtów, kajaków czy tratw. Dla żądnych nieco mocniejszych wrażeń organizujemy loty balonem, szybowcem czy samolotem ( AN -2P).
Coraz większą popularnością cieszą się wszelkie zajęcia artystyczne, które znakomicie można realizować zespołowo, i które idealnie wręcz odzwierciedlają pracę zespołową w dzisiejszym biznesie. Z uczestnikami naszych imprez gramy na bębnach i innych instrumentach perkusyjnych, tworzymy chóry wokalne i zespoły wokalno- instrumentalne, a nawet całe przedstawienia muzyczne, czy muzyczno-baletowe! Podczas naszych zajęć niektórzy uczestnicy odkrywają w sobie Gwiazdę Rocka, inni żyłkę filmowca, reżysera czy aktora a jeszcze inni…akrobaty, cyrkowca czy kaskadera.
Na tego typu zajęciach jest czas prób, przygotowań, wspólnej pracy – nierzadko ciężkiej i trudnej, ale zawsze jest też czas występu i zespołowej celebracji. Czy będzie to pokaz filmów, gala „oskarowa”, przedstawienie teatralne, widowisko multimedialne, kabaret, pokaz tańca czy sztuki cyrkowej to zawsze towarzyszą im pozytywne emocje, wzruszenie i satysfakcja z dokonanego dzieła.
Zagraniczne wyjazdy integracyjne (Incentive Trips) mogą być przeznaczone dla zespołów jako forma nagrody ale też jako dalszy etap integracji w zupełnie odmiennym miejscu i kulturze. Każdy z Naszych programów ułożony jest tak, aby uczestnik poprzez działanie, zmysł smaku i dotyku mógł jeszcze bardziej chłonąć klimat miejsca.
Zapraszamy Państwa do budowania zespołów nie tylko poprzez wspólną zabawę, ale też wspólną pracę na rzecz innych, bardziej potrzebujących. Wspólne odnawianie Domu Dziecka, Szkoły czy przedszkola , urządzanie placu zabaw, czy terenów zielonych może być początkiem innego myślenia o swoim miejscu w zespole, o wartościach, którym hołdujemy i o pracy, w której spędzamy sporą część życia. Często pojawiają się w trakcie takich wydarzeń refleksje na temat powierzchowności naszych kontaktów, odpowiedzialności za swoje poczynania i odpowiedzialności za innych członków zespołu.
To na ogół niełatwe, ale też głębokie i bardzo satysfakcjonujące spotkanie zespołu.