Warsztat World Cafe 09.07.2017

Formuła World Cafe jest czymś wyjątkowym – jest powrotem do chlubnych tradycji współistnienia ludzi, do otwartych rozmów uznających różnice, do grupowej mądrości.
World Cafe to dyskusja odbywająca się według określonych zasad umożliwiających sięgnięcie do potencjału zespołu, sprowokowanie kreatywności i innowacyjności. Podczas tej dyskusji jej uczestnicy poznają się wzajemnie, często odkrywają się wzajemnie mogąc zobaczyć ludzi, z którymi mijają się na korytarzu biura i wymieniają zdawkowe „Dzień dobry”…
Formułę tę można zastosować do wielu rzeczy i sytuacji – od rozmowy o tym, co zmienić w Firmie, jak przechodzić przez zmiany, poprzez kreowanie nowych rozwiązań, opracowywanie planów, strategii a nawet budżetów. Dzięki odpowiednim zasadom i narzędziom World Cafe nigdy nie jest długą, męczącą dyskusją; jest natomiast niewiarygodnie efektywna.
Podczas jednej z niedawnych dyskusji w World Cafe zapadły nam w pamięć dwa piękne głosy uczestników:
„zaczynajmy zmiany od siebie; przyjrzyjmy się sobie, zanim zaczniemy narzekać na innych” oraz „nie twórzmy klienta wewnętrznego, bo już tym sformułowaniem zaczynamy tworzyć podziały. Nie zapominajmy, że jesteśmy JEDNĄ FIRMĄ”.